"Kas teate, mis on kaalujälgija suurim peavalu ja stress? See, et ta teeb kõik õigesti, kuid kaal ei lange. Hoopis tõuseb!" kuulutab Saul.

Tema programmiga saab igaüks oma ainevahetust juhtida. Mõista, kas organism talletab rasva "lattu" ehk vöö vahele või hoopis põletab seda. "Näed, mida su pekid teevad."

Umbes neli aastat tagasi ostis ärimees Saul endale udupeene kaalu, mis mõõtis ka organismi rasvaprotsenti ning veetaset.

"Alguses arvasin - täiesti mõttetu, nende numbritega pole midagi peale hakata. Siis aga hakkasin neid tabelisse panema ja andmeid visualiseerima. Oi-oi, kuidas ühtäkki mu silmad suureks läksid!"

Saul avastas tõsiasja, et esmaspäevast reedeni oli ta suutnud toiduga tagasi hoida ning võttis iga päev 70 grammi kaalust alla. Nädalavahetusel lasi end aga lõdvaks ja kogus kerge vaevaga mitusada grammi vöö vahele juurde.

Ta kõrvutas kaaluandmeid oma päevatoimetustega. Nii joonistusid välja "lõdvakslaskmised" ning muud tema organismi seaduspärasused - mida ta tegi ja mis kaalu langetas või tõstis.

Selles Kaalunavigaatori eelis seisnebki: kui salenemis- ja dieediprogrammid räägivad inimese keskmisest päevasest kalorivajadusest (mis on lihtsalt üks statistiline näitaja), siis Sauli programm ütleb, mis inimese keha rasvamassile tegelikult mõjub.

"Mõnele võib parimaid tulemusi anda tugev hommikusöök või hilisõhtusest liigsöömisest hoidumine. Mõnel läheb kaal käest, kui ta sööb ära poolekilose šokolaaditahvli. Minu jaoks on aga kõige olulisemad hoopis portsjonite kontroll ning mõõdukas füüsiline koormus," ütleb Saul.

Kaalunavigaatori programmi on enam kui aasta testinud sadakond katsejänest. Nad kaaluvad end igal hommikul ning kirjeldavad mõne lausega oma eilse päeva tegemisi - mida sõid, kas tegid trenni, liikusid jne. Andmeid analüüsitakse matemaatiliste valemitega. Inimesed saavad regulaarselt soovitusi, kuidas oma harjumusi või elustiili muuta. "Valvav probleem on ebajärjekindlus ning minnalaskmised, nagu ah, täna ei viitsi trenni minna või ah, täna söön kommikarbi tühjaks, homme hakkan korralikuks," märgib Saul.

Aga mis kõige olulisem: nad ei pea söödud kaloreid ega kõnnitud samme kokku arvestama ega pidama muud päevikut või tüütut punktiarvestust. Kaalunavigaatori programmiga praegu liituda ei saa, sest Sauli sõnul on prototüüp liialt kohmakas.

Uuele tasemele tahab ärimees aga asja viia küll. Tulemas on tasulised teenused, veebikool ja reklaamimüük.

Sügisest kavatseb Saul meetodit riskiinvestoritele tutvustada, et leida pool miljonit krooni uue prototüübi tarvis.

Samuti tahab ta korraldada tõsiseltvõetavad teadusuuringud, millele hiljem tugineda.

Ta on esitanud taotluse oma meetodile Euroopa patendi saamiseks ning peab pikemaajaliseks eesmärgiks viia oma sale­nemisõpetus maailmaturule, eriti paelub USA. Selleks oleks vaja umbes 10 miljoni kroonist rahasüsti.